Сайт в режиме тестирования, извините за временные неудобства!

11 ЧУДОВИСЬК, ЯКИХ БЕЗ МІКРОСКОПА НЕ РОЗГЛЕДІТИ
Будучи звичайними людьми, а не вченими, ми не замислюємося про те мікроскопічне життя, яке нас постійно оточує. Але якщо б ми раптом зменшилися в декілька тисяч разів, то опинилися б у світі, населеному страшними чудовиськами, яких ми покажемо в цьому відео.


Подушка.

Для нас цей предмет пов'язаний із домашнім теплом, затишком і комфортом. Якщо не дивитися на неї через мікроскоп... Знайомтесь – dermatophagoides pteronyssinus або кліщ домашнього пилу. До цих істот ви прижимаетесь щокою кожну ніч. У вашому ліжку таких тварюк не менше мільярда. Звичайно, у нас немає ніяких відомостей про те, що ці симпатяги повзають по вашому обличчю, поки ви спите, але... а хто їм заборонить?


Черв'яки, що живуть у підводних гідротермальних джерелах.


Раніше вважалося, що на великій глибині в океані живих істот, немає. Однак, при найближчому розгляді, організмів там, на самому дні, виявилося безліч, особливо поблизу гідротермальних джерел.


Язик.

Приблизно таким кожен з нас звик бачити язик в дзеркалі. Але якщо подивитися ближче, ближче... Язик людини покритий маленькими сосочками, які звуться filiform papillae. Схоже на згорблену спину якогось гірського троля. Насправді ці сосочки роблять багато корисного: наприклад, відчувають тиск і допомагають переміщувати їжу в роті.


Метелики.

Для неозброєного ока метелики самі чарівні комахи на світі. Їх шовкові крильця розфарбовані, як вітражне скло.Але якщо подивитися під мікроскопом... Така фізіономія навряд чи може викликати розчулення. Навіщо їй ці пір'я на обличчі? І п'ять тисяч очей? І гаразд, дорослі особини, але, здавалося б, всім дитинчатам у світі фауни належить бути премиленькими. А ці виглядають ось так.


Людське око.

Очі – перше, на що ви звертаєте увагу, коли зустрічаєтеся з іншою людиною. Ну гаразд, не завжди перше, але все одно, навряд чи хто буде заперечувати твердження, що краса і виразність очей – це важливо. На щастя, ми зазвичай не розглядаємо незнайомців під мікроскопом, тому що інакше шансів зачаруватися «красою очей,» було б куди менше.

Ось, помилуйтеся: Блакитне озеро – це зіниця, а помаранчевий пудинг навколо нього – райдужна оболонка.


Вії.

Як виглядають вії звичайного розміру, всі ми чудово знаємо.А ось що виявляється під електронним мікроскопом:

Виявляється, наші звичайні вії служать домом для мікроскопічних створінь, званих Demodex. Вони живуть у віях всіх людей і живляться мертвими клітинами шкіри і жиру, який накопичується у фолікулах. Там же, у віях, і розмножуються, відкладаючи за раз до 25-ти яєць.


Личинки бджоли-самітниці.

Ці бджоли відрізняються тим, що не люблять жити в колективі. Тому їм доводиться самим виконувати усі властиві увазі функції: розмножуватися, будувати гнізда і запасати їжу для потомства. Личинки цих бджіл виглядають як звичайні, нічим не примітні черв'ячки: Але під електронним мікроскопом... Ці сумні оченята-намистинки і складені біля рота лапки не забудеш ніколи.


Зубний наліт.

Він і без всякого мікроскопа виглядає досить неприємно. А якщо ще й збільшити. Кожен день в рекламі зубної пасти ми чуємо про те, що в зубному нальоті повно бактерій. Але рекламі хто повірить? Мікроскоп – справа інша. Він брехати не стане. Ось і дивіться.Це правда. Зубний наліт не просто кишить бактеріями. Він складається з бактерій і продуктів їх життєдіяльності на 100 відсотків!


Попелиця.

Рослинна попелиця здається неозброєному оку схожою на маленьке зелене кавунове насіннячко, не жахливіше будь-якої іншої комахи.Найнеприємніше в них – це звичка збиратися великими натовпами. Але якщо придивитися ближче... Під електронним мікроскопом попелиця схожа на суворого вартового якоїсь казкової вежі. І це не так далеко від істини, як здається. Мурахи заводять попелиць як домашніх тварин, пасуть їх як корів і навіть доять!


Присоски кальмара.

Кальмари – це, по суті, птиці океану. У них є дзьоб, вони справжні грізні хижаки і досить великі, щоб у більшості інших мешканців морських глибин був привід їх побоюватися. Як відомо, щупальця кальмара покриті присосками. Неозброєному оку вони здаються просто білими крапками. А під мікроскопом...Це навіть і на фотографію не схоже. Швидше на рекламу кошти від печії.Але це сама що ні на є справжня фотографія. У 2008 році вона зайняла перше місце на міжнародному конкурсі «Візуалізація в науці і техніці» в номінації «абсолютно реальних фотографій», не займаних фотошопом. Так що присоски кальмара і справді покриті сотнями голодних зубастих пащ.
10.08.2015 14:19
000
orlada
1625
Пока комментариев нет.
Добавить комментарий
Array