Сайт в режиме тестирования, извините за временные неудобства!

Наївні Кхоса

У 1854 році на африканське плем'я Кхоса (Xhosa) обрушилася біда - велика рогата худоба племені почала хворіти і помирати. Аборигени вирішили, що без чаклунства справа не обійшлося.

 
Щоб знайти відповідь на питання, що робити далі, одна з дівчат-шаманок племені по імені Нонгкавусе ввела себе в транс. Повернувшись із "нижнього світу", Нонгкавусе заявила, що зустріла в своїй подорожі трьох духів, які порадили їй вбити всю худобу і знищити весь урожай. Духи пообіцяли Нонгкавусе, що на наступний же день після того, як всю худобу і всі припаси Кхоса будуть знищені, до них з'являться мертві члени племені, допоможуть вигнати з рідної землі білих людей і повернуть племені худобу і врожай.

Вождь аборигенів повірив Нонгкавусе і наказав почати забій худоби. Поки плем'я різало корів, шаманка перебувала в стані трансу, стояла по пояс у річці і передавала накази, які їй віддавали духи. Духи вимагали вбити всю худобу і знищити весь урожай - аж до останнього зернятка кукурудзи. Вони обіцяли, що якщо плем'я встигне швидко знищити всю свою худобу і врожай - вони зроблять так, що у Кхоса з'явиться величезна кількість здорових корів і готових до збирання кукурудзяних полів.

Плем'я знищило більше 400 000 голів худоби і весь урожай кукурудзи. Як і очікувалося, духи обдурили - ніяких незліченних стад корів і кукурудзяних полів не з'явилося, а білих поселенців з Африки ніхто не вигнав. У результаті голоду в племені померло більше 40 000 чоловік. При цьому губернатор Капської колонії заборонив європейським поселенцям допомагати голодним Кхоса - в результаті багато хто з тих, що залишилися в живих членів племені скотилися в канібалізм.
05.04.2016 23:33
000
orlada
2486
Поки що коментарів немає.
Додати коментар
Array