Сайт в режиме тестирования, извините за временные неудобства!

No man's Sky - Невиконані обіцянки і нездійснені мрії

В іншому всесвіті, де б компанія Sony не звернула на космічну пісочницю No man's Sky свою увагу, вона була дуже гарна: нас би не дражнили нездійсненними обіцянками, гра була доступна в ранньому доступі за пару доларів, а розробникам не доводилося б стільки виправдовуватися.
 
 Але в нашому вимірі все пішло не так. Компанія Hello Games отримала величезну медійну підтримку від Sony та інших компаній, жоден ігровий портал не обділив гру No man's Sky своєю увагою. Вона як мінімум повинна була вийти такою, якою нам її описали розробники. Але цього не сталося, і як завжди, песимісти виявилися праві - дива не вийшло. Ми отримали не те, чого очікували (що цілком закономірно в наш час), але чого ми не заслужили - так це того, що розробники роками годували нас обіцянками, які в підсумку не виконали. Цей абзац пояснює чому я назвав матеріал "Невиконані обіцянки і нездійснені мрії". Я звичайно ж розповім про свої враження від гри, але головна суть - це підсумувати те, чого ми хотіли і не отримали, а також про те, що ми не отримали, хоча повинні були.No man's Sky була в розробці досить довго, публічно ми про неї почули більше 2х років тому, але судячи з того, що розкопали ентузіасти у файлах, розробка почалася більше 5 років тому. В результаті ми отримали не погану гру, в чомусь революційну, в чомусь досить стандартну, а місцями досить незвичайну. За що її варто лаяти?

Особисто я б відзначив завищену ціну і одноманітність. Так, у грі 18446744073709551616 планет, але всі вони, часто не оригінальні. Також в ній мало подій і можливостей, але все це не робить гру поганою, вона хороша в міру. Але хотілося більшого...

Нездійснені мрії
Рольова система. Для мене було несподіванкою виявити, що в грі немає рольової системи... Розробники про неї не згадували, але хоча б мінімальні її зачатки можна було реалізувати. Адже ким би не був головний герой, навіть за правилами гри, все в ній різне, випадкове. Так чому характеристики і здібності Головного Героя завжди статичні і ні на що не впливають? Де різноманітні вміння, обмеження або переваги?

Можливо, я занадто багато прошу.


Система предметів і кораблів. Мені дуже подобаються ігри, де саме гравець вирішує, що він буде робити у грі, у тому числі яку вибере екіпіровку. No man's Sky дає нам величезну кількість варіацій кораблів і мультитула (місцева зброя, для тих, хто не грав), але ми не можемо міняти найважливіше в космосі - скафандр. Я б був радий бачити у грі можливість вибирати типи скафандрів з різними бонусами і характеристиками, мати можливість змінювати і покращувати окремі його частини. Аналогічно і з кораблями. Так, виглядають вони по-різному, але з точки зору ігрової механіки, вони всі одноманітні аморфні болванки всього з 1 важливим параметром - числом кліток. Мені не вистачає можливостей і різноманітності... І багато чого іншого.

Супутники головного героя.

Я фанат рольових ігор від Bioware і Bethesda, і для мене вже майже каноном стало те, що подорожувати можна і не одному. Більшість читачів відразу заперечить, що "Це космос, які супутники?" Але давайте згадаємо Хана Соло і Чубаку - якщо б вони були поодинці, можливо довго б вони не протягнули. Ох вже цей Кайло Рен, зробив те що не змогли всі лиходії всесвіту... Так от, навіть в Elite і Star Citizen є кораблі на кілька людей, бо розробники цих ігор розуміють, що самотність у космосі - головна проблема міжпланетних подорожей. Могли б хоча б запропонувати гравцеві можливість отримати дрона або В. І. (як в Halo), який трохи б розважав гравця, і був опорою у важкі моменти, як R2-D2 для Скайуокера.
У інших гравців може бути інша думка, щодо того, що вони очікували від гри, але не отримали, тому попрошу написати в коментарях про ваші нездійснених мріях. Але тепер давайте перейде до "Невиконані обіцянки", поговоримо про те, чого нам наобіцяли розробники і чого ми в результаті не отримали. Рекламна компанія у No man's Sky була відмінна, і за 2 роки Шон Мюррей встиг наобіцяти нам багато чого.

 

Невиконані обіцянки

Планетарна фізика. Взаємодія зоряних тіл впливає на все у всесвіті, починаючи від того, чи можливе життя на планеті, закінчуючи простими для нас зміною дня й ночі, а також припливів і відливів океанів. Що ж ми бачимо в No man's Sky? Положення планет і інших зоряних тіл впливає мало на що, якщо воно взагалі має значення хоч для чогось...

Різні класи кораблів, з значимими відмінностями і впливом на геймплей. Так у грі є три типи кораблів, але вони відрізняються тільки "стандартною" комплектацією озброєння, двигунів і кількістю осередків. І якщо захотіти, з величезного торгового судна можна зробити надшвидкісний винищувач, який має характеристики всіх 3х класів.

Репутація в різних фракцій, з значимим впливом на геймплей. Так ви можете стати вбивцею або піратом, і змусити всіх вас ненавидіти, але на цьому все. Жодних різних фракцій, ніяких "друзів і ворогів", нічого більше. Ось і ще одна рольова механіка якої немає, хоча нам обіцяли.

Однорідна доступність ресурсів. Тут вже в справу вступає астрофізика і геологія, адже якщо звернутися до витоків, все у всесвіті зроблено з однакових матеріалів, і часто планети містять майже всю можливу таблицю періодичних елементів, правда в різній концентрації. Якщо генератор планет No man's Sky порахував, що на цій планеті не буде певного матеріалу, це означає, що його тут не буде. Зате, на інших планетах найцінніші матеріали можуть рости гронами, при цьому базові елементи в грі "обов'язкові", і тому є скрізь.

Посадки на малі астрономічні тіла: комети і астероїди. Тут навіть пояснювати нічого, але Мюррей ти обіцяв! А в грі навіть і близько нічого подібного немає.

Можливість знищувати Космічні станції і величезні кораблі флоту. Мабуть, теж без коментарів, швидше за все, можливість зруйнувати Станції прибрали на догоду неможливості порушити і так мізерний гемплей No man's Sky. Але чому не можна знищити великі кораблі - загадка.

Величезні флотилії військових кораблів з ескортом
. Тут вже явний маркетинг. Нам показували заскриптованную сцену з величезним флотом кораблів і винищувачів, але в грі зустріти більш-менш велике скупчення кораблів - просто неможливо.

Мандрівні торговці або "Можливість грабувати каравани". Власне, ви можете стати піратом і оббирати останки кораблів ваших жертв, але сенсу в цьому немає, набагато більше можна заробити, якщо спуститися на планету і назбирати мінералів. А великі кораблі просто не знищити...

Масштабні космічні битви, в яких може взяти участь гравець. Немає великих флотів, немає великих битв. Логічно, але в роликах вони були. Щось тут не так! Чекаємо DLC?

 
Битви в атмосфері. Схоже можливість битви на планетах вирізали повністю, бо зав'язати бій з NPC в межах атмосфери просто неможливо.
NPC поза торгових будівель і станцій. Зустріти блукаючого торговця, або наткнутися на іншого дослідника всесвіту? Як щодо "ні". Це занадто складно.

Кільця у планет. Таки так, розробники обіцяли, що нас чекають планети з кільцями як у Юпітера й Сатурна, і не просто як графічний ефект, а складається з цих уламків і астероїдів. Але їх просто немає в грі, чекаємо обіцяних "безкоштовних оновлень", та Шон?

Прямі польоти між зірками. Якщо ви думали, що чисто технічно можна перелетіти між сонячними системами без варп-стрибків через Галактичний інтерфейс, ви помиляєтеся...

Комплексні екосистеми, включаючи взаємодію видів. Пам'ятаєте відео з хижаком і травоїдними? Нічого подібного в грі немає, якщо в ярмі тварини і нападають один на одного, це більше нагадує бій "особливих" живих істот. Думали, що зустрінете корівок, жують травичку? Як би не так, але ось собако-подібні тварини, які "какають" радіоактивними речовинами - тут норма.

Річки. Так, у грі є вода, але вона виглядає плоско і одноманітно, ні тобі річок, які до речі повинні були бути, ні водоспадів, або навіть струмків і калюж.

 
Піщані планети з пустелями. Хотіли Татуїн? А нічого подібного немає, і можливо не буде.

Точки інтересу у вигляді міст, гігантських будівель або зруйнованих космічних крейсерів. Навіщо обіцяти те, що не можете реалізувати, адже це принаймні негарно. Де величезні міста і храми з концепт-артов, де обіцяні потерпілі крах гігантські кораблі, з яких можна розтягнути деталі?

Можливість зламати закриті двері. Коли йдеться про злом, мається на увазі реальне використання технологій, а не крафт ключа як це реалізовано в грі.

Можливість дистанційного спілкування. Нам обіцяли можливість спілкуватися з допомогою радіо, але мабуть так і не знайшли, де її використовувати, адже в грі немає мультиплеера взагалі.

 
Можливість взаємодіяти з іншими гравцями. Головна містифікація, створена розробниками, завдяки якій майже всі фанати вирішили, що в грі є мультиплеер. А його в грі таки немає, хоча є деяка подібність асинхронного взаємодії - гра може довантажити інформацію про планету виявленої іншим гравцем, що може створити ще більше помилкових очікувань. І найцікавіше в подібній ситуації - три стадії заперечення Шона Мюррея: "Мультиплеер є, але гра занадто велика ви можете і не зустрінеться"; "Мультиплеер є, але у нас проблеми з серверами на старті"; "Ну ок, нормального мережевого режиму в нас немає, вибачайте".

 
Підсумки

Підсумувавши все вищеописане і останні заяви розробників, все що я можу сказати, так це те що в гру можливо додадуть частину з обіцяного, але вірити Шону я не почну ні на краплю. Тиждень тому нам обіцяли тільки безкоштовні доповнення, а тепер чекаємо платних DLC. Ну хоча б над патчами працюють. У підсумку No man's Sky - вийшла хорошою грою, але вона зруйнувала наші мрії. А мені здається, що всі ігри про космос зачіпають струни в нашій душі, викликаючи романтизм міжпланетних подорожей, який як завжди розбивається об сувору реальність.

Ну і на завершення, відмінний ролик який відмінно ілюструє те, що підштовхнуло мене на написання цього матеріалу.
 
19.08.2016 20:58
000
orlada
2247
Поки що коментарів немає.
Додати коментар
Array