Сайт в режиме тестирования, извините за временные неудобства!

Самі небезпечні комахи в світі

Мурахи Сиафу

Ці кочові мурахи в основному проживають у Східній і Центральній Африці, але також знайдені вже і в тропічній Азії. Комахи живуть в колоніях, які можуть налічувати до 20 мільйонів осіб, причому всі вони – сліпі. Подорожі свої вони роблять з допомогою феромонів. Колонія не має постійного місця проживання, кочуючи з місця на місця. В ході пересування для годування личинок комахи атакують усіх безхребетних тварин.
Серед таких мурашок є особлива група – солдати. Саме вони можуть жалити, для чого використовують свої гачкоподібні щелепи, а розмір таких особин досягає 13 мм. Щелепи солдатів настільки сильні, що в деяких місцях в Африці їх навіть використовують для закріплення швів. Рана може виявитися закритою на цілих 4 дні. Зазвичай після укусу Siafu наслідки мінімальні, не потрібно навіть викликати лікаря. Правда вважається, що молоді і літні люди особливо чутливі до укусів таких мурах,
спостерігалися смертельні випадки від ускладнень після контакту. У результаті щорічно за статистикою від 20 до 50 людей гине від цих комах. Цьому сприяє їх агресивність, тим більше при захисті своєї колонії, яку людина може випадково атакувати.

Африканська медоносна бджола

Африканські бджоли (також відомі як бджоли "вбивці") – нащадки бджіл, принесених з Африки до Бразилії в 1950-х при спробі поліпшити виробництво меду в цій країні. Деякі африканські матки почали схрещуватися з місцевими європейськими бджолами. Результуючі гібриди перемістилися на північ і до цих пір зустрічаються в південній Каліфорнії.
Африканські бджоли виглядають так само, і в більшості випадків ведуть себе подібно Європейським бджолам, які зараз проживають у Сполучених Штатах. Виявити їх можна тільки шляхом аналізу ДНК. Їх жала також не відрізняються від звичайної бджоли. Одна дуже важлива різниця між двома різновидами – захисна поведінка африканських бджіл, яка проявляється при захисті їх гнізда. У деяких напади в Південній Америці африканські бджоли вбивали худобу і людей. Цією поведінкою вони заслужили прізвисько "Бджоли-вбивці".

Щурячі блохи

Щурячі блохи - один з найнебезпечніших видів бліх, переносник чуми. Є паразитами щурів і піщанок. Є переносниками Чумної палички (Yersinia pestis) і Rickettsia typhi, а також проміжними хазяями паразитичних черв'яків ціп'яка щурячого Hymenolepis diminuta і ціп'яка мишачого Hymenolepis nana. Хвороби можуть передаватися від одного покоління до іншого через яйця.

Мураха Куля

Мураха названий кулею з тієї причини, що жертви укусу порівнюють його з пострілом з пістолета.Людина, вкушена таким мурахою, може відчувати пульсацію і невпинну біль протягом доби після укусу. У деяких місцевих індіанських племен ці мурахи використовуються в досить болючих обрядах ініціації хлопчиків до дорослого життя (що призводить до тимчасового паралічу і навіть почернению ужаленных пальців). В ході вивчення хімічного складу отрути з неї був виділений паралізуючий нейротоксин (пептид), названий понератоксином.

Хищнець

Кровосос – Хищнець, він же Assassin bug, він же Reduviidae. Їх основний раціон становлять комахи та їхні личинки, але деякі тропічні види не проти попити кров у дрібних тварин і навіть людини. Хищнець відповідальний за перенесення хвороби Чагаса, цей жук-паразит часто заражає людей, що живуть в бідних сільських регіонах.

 
15.05.2015 17:32
000
orlada
1921
Поки що коментарів немає.
Додати коментар
Array