Сайт в режиме тестирования, извините за временные неудобства!

Самі радіоактивні місця на Землі

Радіація — невидима, не чуттєва, не має смаку, кольору і запаху, а тому жахлива. Викликає параною, при безпосередньому вживанні — променеву хворобу. Іноді смертельна.Потужністю дози
З потужністю дози, вона ж ПЕД (потужність експозиційної дози) або «радіаційний фон», все просто. Кілометри в годину всі знають? Тут теж саме, «зіверт на годину» (Зв/год) або «рентген на годину (Р/год). Один Р/год, а вже тим більше один Зв/год, це дуже багато, довго в такому фоні не живуть, тому використовують знижувальні приставки: міллі - й мікро-. Ніколи не плутай мілі - та мікро- (помилка в тисячу разів), якщо зробиш це, твій МПХ стане не 0,1 метра, а 0,1 міліметра або 0,1 кілометра, що теж незручно.

Банановий еквівалент
Фізики не тільки жартують, але і жорстко тролять. Щоб оцінити жорсткість і, одночасно, тонкість, стежимо за ходом думки:
Імена героїв нікому нічого не кажуть.

Потрібен наочний приклад.
Існує природний радіоактивний ізотоп калій-40, його відносно багато.
Калій, в тому числі в його радіоактивної еманації, багато в бананах.
Бінго! Банан може використовуватися як одиниця дози радіоактивності!
Досвідчені митники можуть підтвердити: банани фонять, і це норма.

Зазвичай «банановий еквівалент» використовують як аргумент за безпеку тих чи інших кількостей радіонуклідів. Ось, наприклад, потрапило в атмосферу з Фукусіми йоду стільки, що кожна людина щодня вдихає 50 Бк, і його заспокоюють — це ж зовсім небагато, стільки міститься в парі бананів. Пара бананів не зашкодить, значить, і йоду не бійтеся. Тільки от від пари бананів, і навіть кілограма, кількість калію в організмі практично не зміниться — воно підтримується гомеостазом, а весь радіоактивний йод мало того, що зосередиться в маленькій щитовидній залозі, так ще і схильний там накопичуватися. Тому це вже багато — більше ГДК.


 
01.02.2016 19:16
110
orlada
2363
Пока комментариев нет.
Добавить комментарий
Array