Сайт в режиме тестирования, извините за временные неудобства!

Що буде, якщо Сонце згасне прямо зараз?

Маса Сонця перевищує масу нашої планети приблизно в 333000 разів і виробляє таку ж кількість енергії, як 100 мільярдів водневих бомб кожну секунду. Гігантська маса робить цю зірку домінуючою силою тяжіння у всій Сонячній Системі, надійно фіксуючи всі вісім планет на своїх орбітах. У той же час, енергія сонця обігріває Землю необхідною мірою для того, щоб був присутній каталізатор життя — вода.

Что будет, если Солнце погаснет прямо сейчас?

Але що буде, якщо сонце раптом візьме і зникне? Багато людей не можуть навіть уявити собі подібну ситуацію. Тим не менш, поставлена проблема не така дурна, якою здається на перший погляд.

Гравітація

Что будет, если Солнце погаснет прямо сейчас?

Перед тим, як питанням задався Ейнштейн, вчені вважали, що гравітація змінюється миттєво. Якби це справді було так, то зникнення сонця моментально послало б всі вісім планет в нескінченну подорож по темних глибин галактики. Але Ейнштейн довів, що швидкість світла і швидкість гравітації поширюються одночасно — а це значить, що ми будемо ще цілих вісім хвилин насолоджуватися життям, перш ніж усвідомлюємо зникнення Сонця.


Вічна ніч

Что будет, если Солнце погаснет прямо сейчас?

Сонце може і просто погаснути. У цьому випадку, людство не залишиться в повній темряві, на заповненій зневіреними безумцями планеті. Зірки все ще будуть світити, заводи працювати, а люди, цілком можливо, не почнуть палити багаття інквізиції ще десяток років. Зате зупиниться фотосинтез. Більшість рослин помре протягом декількох днів — але це не те, що повинно турбувати нас найбільше. Середня температура Землі впаде до -17 градусів за Цельсієм вже через тиждень. До кінця першого року, наша планета почне переживати новий льодовиковий період.


Залишки життя

Что будет, если Солнце погаснет прямо сейчас?

Звичайно, більша частина життя на Землі припинить своє існування. Менше, ніж за місяць, загинуть практично всі рослини. Великі ж дерева зможуть протриматися ще кілька років, так як вони володіють великими запасами живильної сахарози. Натомість, нічого не буде загрожувати деяких мікроорганізмів — так що, формально, життя на Землі збережеться.


Виживання людей

Что будет, если Солнце погаснет прямо сейчас?

Але що ж станеться з нашим видом? Професор астрономії Ерік Блекман впевнений: ми цілком зможемо вижити і без Сонця. Це відбудеться завдяки вулканічного тепла, яке можна буде використовувати і для обігріву жител, і в промислових цілях. Найкраще жити буде в Ісландії: люди тут вже зараз обігрівають будинки з допомогою геотермальної енергії.


Нескінченна подорож

Что будет, если Солнце погаснет прямо сейчас?

Але найгірше, що відсутність Сонця зірве нашу планету з прив'язі і відправить в довгу, довгу подорож. Планета кинеться на пошуки пригод — і, швидше за все, знайде їх з легкістю. На жаль, для нас це закінчиться не дуже добре: найменше зіткнення з іншим об'єктом викличе величезні руйнування. Але є і більш позитивний сценарій: якщо планету віднесе в бік Чумацького Шляху, то Земля цілком може знайти собі нову зірку і стати на нову орбіту. У такому неймовірно малоймовірному випадку, діставшись люди стануть першими космонавтами, що подолали настільки значну відстань.
03.09.2015 16:01
000
orlada
5550
Поки що коментарів немає.
Додати коментар
Array