Сайт в режиме тестирования, извините за временные неудобства!

Що потрібно знати про хліб

Що потрібно знати про хліб Хліб для людства - головний об'єднуючий елемент культури харчування. Він є скрізь. Для нього немає кордонів. Його значення завжди одне - жертва миру і добра.

Важливі факти про хліб.

1 Вік За останніми археологічними даними, кашку з розім'ятої тоді ще дикого зерна і води вперше запекли на камені, щонайменше, 30 000 років тому. Це були перші на Землі коржі, рецепт яких принципово не змінився за всі ці десятки тисячоліть. Вони зараз існують під різними назвами скрізь: піта, схоже, - найдавніша з відомих на Близькому Сході вона печеться 12 000 років. В Європі хлібопечення з'явилося на два століття пізніше. Різновидів т.н. «плоского хліба» у світі існує близько 100, як мінімум. Ми добре знаємо закавказький лаваш, мексиканську тортилью, турецьку базламу, індійський чапаті, багато інших, напевно, пробували, але назви їх менш популярні.

  
2 Родючий півмісяць Це - батьківщина хліба. Майже цілком Близький Схід, як ми його сьогодні звикли визначати на карті. Більш точно - це історичні Месопотамія, Левант і долина Нілу, звідки, судячи з усього, поширилося рільництво, в першу чергу, звичайно, хліборобство, по світу. Багато вчених вважають цю територію колискою сучасної цивілізації. Саме там в кам'яному столітті з'явилися перші відомі землеробські та скотарські культури, перші відомі міста.
3 Дріжджовий хліб Ймовірно, він з'явився не багатьом пізніше плоских коржів. Справа в тому, що спори дріжджів існують і на поверхні зерна, і навіть у повітрі. Можна припустити, що люди залишили тісто, воно піднялося, і це було взято господинею печери на замітку. Археологічно доведено, що дріжджовий хліб існував в Стародавньому Єгипті - потужним мікроскопом на останках деяких хлібів були виявлені дріжджі. Але ймовірно, більш поширеним став дріжджовий хліб в Європі, в тому числі і у слов'ян. Пліній старший писав, що, наприклад, галли і іберійці використовували зняту з пива піну, щоб робити «більш легкий хліб, ніж інші народи».
4  Хліб як посуд і досі використовується в різних стравах традиційної кухні: наприклад, в якості горщика для різного роду гуляшів в Угорщині, Чехії. Деякі цілком сучасні ресторани використовують тверді коржі для салатів і так далі. Це все йде з Середньовіччя, коли на твердо запеченому хлібі подавали немудрящую їжу - квасоля зі свининою. Після їжі таку корж можна було з'їсти, кинути собаці або біднякові.


5 Хто їсть хліб Судячи з усього, незважаючи на різні дієтичні рекомендації про обмеження в раціоні хліба, головний продукт світової цивілізації продовжують вживати 99% її представників. Росіяни з'їдають у середньому 100 кг в рік, французи - 70 кг. А ось турки навіть в 2000 році потрапили в «Книгу рекордів Гіннеса» як головні у світі їдці хліба - 199,6 кг в рік, за ними тоді йшли ще об'єднані Сербія і Чорногорія (135 кг) і Болгарія (133,1 кг).
6 Нарізка хліба Хліб в нарізці винайшов американський ювелір Отто Фредерік Роведдер. Задався такою метою в 1912 році і з чисто американським прагненням здійснити мрію в 1927 довів машину до розуму - так, щоб її купували пекарні. Вона різала хліб, і загортала його в упаковку, так, щоб він не зачерствів швидко. У 1928 році був проданий перший нарізаний батон, а в 1933 році в Америці їх стало продаватися більше, ніж звичайних. Варто відзначити, що в радянській термінології нарізним батоном називався не порізаний на заводі, а призначений для різання будинку ножем.

7 Магічне значення хліба Хліб зустрічається в народній магії, віруваннях, ритуалах і релігії всіх народів. В Росії без хліба чи обходилося хоч одне серйозне підприємство. Так, особливе значення при посівних грала благовіщенська просфора, частинку якої потрібно було покласти до комірчини для родючості зерна. В кінці сівби цю проскуру з'їдали всією родиною. В деяких губерніях пекли на четвертому тижні великого посту навіть власні просфори - з відбитком натільного хреста - «хрестовики». А потім на цих крестовиках гадали, кому який хліб сіяти.
8 Хліб і дієта Зараз існує багато думок про те, чи корисний хліб чи ні, і пов'язані вони часто не з недоведеністю теорій дієтологів, а з тим, що приймають за хліб. Якщо включати сюди здобу, новомодні продукти з тривалим терміном зберігання і булочки в ресторанах швидкого харчування, то шкідливий. А якщо мати на увазі хліб, що складається з зерна, води або молока, і дріжджів, то не шкідливий, а навпаки, шкідливо його не їсти. Наприклад, Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує їсти 250 г хліба в день.

08.04.2015 00:04
000
orlada
3624
Пока комментариев нет.
Добавить комментарий
Array