Сайт в режиме тестирования, извините за временные неудобства!

«Штучка»

Деякі люди вважають, що атомні бомби, скинуті на японські міста Хіросіму і Нагасакі, були чи не першими створеними зразками ядерної зброї. Але це не так.

 
Ці два трагічних випадки просто стали першим в історії досвідом використання ядерної зброї заради вбивств і руйнувань. А взагалі сконструйована перша ядерна бомба мала назву «Штучка». Її випробували в рамках проекту «Трініті» за 3 тижні до трагедії в Хіросімі. Вибух «Штучки» проходив в американському штаті Нью-Мексико, на величезному полігоні Аламогордо. В наш час ця територія носить назву «Ракетний полігон Білі піски».

Бомбу помістили в 30-метрову сторожову вежу. Бункери були віддалені від неї на 9 кілометрів, щоб спостереження за вибухом було безпечним. 16 липня 1945 року в 2-30 ночі «Штучку» підірвали. По безлюдній території пронеслася потужна ударна хвиля. Сторожова вежа перетворилася на пил. Величезний «ядерний гриб» піднявся на висоту 12 кілометрів.

Спалах від цього вибуху був в 10 разів яскравіший, ніж Сонце. Його бачили мешканці штату Нью-Мексико і деяких районів Арізони, Техасу і навіть Мексики. А жар від першого в історії ядерного вибуху поширився більше ніж на 15 кілометрів, він був подібний теплу, що відчувається при наближенні до розпеченого каміна.
30.01.2016 21:04
000
orlada
2326
Поки що коментарів немає.
Додати коментар
Array