Сайт в режиме тестирования, извините за временные неудобства!

Вічний носій інформації: 360 терабайт на кварцовому диску

Хочете зберегти якусь інформацію назавжди? Тоді що може бути краще, ніж техніка, яка використовує лазер для зберігання 360 терабайт інформації на наноструктурному диску. При цьому з даними нічого не трапиться цілих 14 мільярдів років.

 
Розроблена дослідниками Саутгемптонського університету у Великобританії, техніка використовує фемтосекундні лазерні імпульси для запису даних у тривимірну структуру кварцу на нанорівні. Імпульси створюють три шари наноструктурних точок з відстанню в п'ять мікронів між ними. Зміни в структурі можна прочитати, використавши інший імпульс світла і записавши поляризацію — напрям хвиль — після його проходження.

Вчені вже записали на невеликі скляні диски ряд книг, включаючи Загальну декларацію прав людей, «Оптику» Ісаака Ньютона, Велику хартію вольностей і Біблію короля Якова. Щільність інформації на таких дисках настільки висока, що на одну кварцову пластину можна вмістити 360 терабайт. Більше того, ця інформація буде неймовірно стабільною: вона може зберегтися протягом 13,8 мільярда років, витримуючи температуру в 177 градусів за Цельсієм.

На відео показаний процес запису на кварцові диски

 
24.02.2016 20:44
000
orlada
1977
Пока комментариев нет.
Добавить комментарий
Array