Сайт в режиме тестирования, извините за временные неудобства!

Золота лихоманка в Серра Пелада

На початку 1980-х років, бразильський фотограф Себастьян Сальгадо побував у шахтах Серра Пелада, розташовані в 430 км. на південь від гирла річки Амазонки, де у той час у розпалі була справжня золота лихоманка.

 
Кількома роками раніше, дитина знайшла 6-грамовий золотий самородок в місцевій річці. Саме ця подія і стала поштовхом до найбільшої гонитви за золотом у сучасній історії. Рухомі мрією швидко розбагатіти, десятки тисяч шахтарів поспішали сюди, немов мурахи вони кишіли у величезному відкритому кар'єрі, якому з кожним днем вони копали все глибше і глибше. У ті дні фотограф Себастьян Сальгадо зробив деякі з найбільш заворожливих фотографій робітників, які в небезпечних умовах працювали з безумством і хаосом.

 
Фотографія показує сотні робітників, що піднімаються по високих сходах і пекельної дірки кар'єра. Пізніше Себастьяно Сальгадо сказав: «Кожен волосок на моєму тілі ставав дибки. Піраміди і історія людства розгорнулася переді мною. Я наче опинився на зорі часів».

 
Під час свого піку, на шахті Серра Пелада працювало близько 100.000 шахтарів або гарімпейрос в жахливих умовах, у яких процвітали насильство, смерть і проституція. Дигери набирали на дні кар'єру грунт, заповнювали ним мішки вагою від 30 до 60 кілограмів, а потім несли важкі мішки на висоту близько 400 метрів з дерев'яним і мотузковими сходами на верх кар'єра, його грунт просівали в пошуках золота. У середньому, працівникам платили 20 центів за кожен мішок, з бонусом, якщо в його мішку було знайдено золото. Тисячі неповнолітніх дівчат продавали свої принади за кілька золотих крупинок. В цей період, в сусідньому місті, де жили робітники, кожен місяць відбувалося близько 60-80 нерозкритих вбивств.Через три місяці після відкриття золотого кар'єра, бразильський військові здійснили операцій для запобігання експлуатації трудящих і конфлікту між шахтарями і власниками. Уряд погодився купити все золото у гарімпейрос за 75 відсотків від вартості London Metal Exchange. Офіційно тут було видобуто близько 45 тонн золота, але вважається, що цілих 90 відсотків всього золота, знайденого в Серра Пелада. Було таємно вивезено.Від видобутку тут золота довелося відмовитися, коли яма виявилися затопленою ґрунтовими водами. Геологи вважають, що в Серра Пелада ще може бути від 20 до 50 тонн золота, похованого під каламутною водою озера, яким став колишній кар'єр.У 2012 році, після 20 років забуття, бразильське кооперативне підприємство отримало ліцензію на розвідку місцевості в спробі розробити Серра Пелада.

             
Джерело:  Fishki.net
13.03.2016 00:29
000
orlada
2390
Пока комментариев нет.
Добавить комментарий
Array