Золота лихоманка в Серра Пелада

На початку 1980-х років, бразильський фотограф Себастьян Сальгадо побував у шахтах Серра Пелада, розташовані в 430 км. на південь від гирла річки Амазонки, де у той час у розпалі була справжня золота лихоманка.

 
Кількома роками раніше, дитина знайшла 6-грамовий золотий самородок в місцевій річці. Саме ця подія і стала поштовхом до найбільшої гонитви за золотом у сучасній історії. Рухомі мрією швидко розбагатіти, десятки тисяч шахтарів поспішали сюди, немов мурахи вони кишіли у величезному відкритому кар'єрі, якому з кожним днем вони копали все глибше і глибше. У ті дні фотограф Себастьян Сальгадо зробив деякі з найбільш заворожливих фотографій робітників, які в небезпечних умовах працювали з безумством і хаосом.

 
Фотографія показує сотні робітників, що піднімаються по високих сходах і пекельної дірки кар'єра. Пізніше Себастьяно Сальгадо сказав: «Кожен волосок на моєму тілі ставав дибки. Піраміди і історія людства розгорнулася переді мною. Я наче опинився на зорі часів».

 
Під час свого піку, на шахті Серра Пелада працювало близько 100.000 шахтарів або гарімпейрос в жахливих умовах, у яких процвітали насильство, смерть і проституція. Дигери набирали на дні кар'єру грунт, заповнювали ним мішки вагою від 30 до 60 кілограмів, а потім несли важкі мішки на висоту близько 400 метрів з дерев'яним і мотузковими сходами на верх кар'єра, його грунт просівали в пошуках золота. У середньому, працівникам платили 20 центів за кожен мішок, з бонусом, якщо в його мішку було знайдено золото. Тисячі неповнолітніх дівчат продавали свої принади за кілька золотих крупинок. В цей період, в сусідньому місті, де жили робітники, кожен місяць відбувалося близько 60-80 нерозкритих вбивств.



Через три місяці після відкриття золотого кар'єра, бразильський військові здійснили операцій для запобігання експлуатації трудящих і конфлікту між шахтарями і власниками. Уряд погодився купити все золото у гарімпейрос за 75 відсотків від вартості London Metal Exchange. Офіційно тут було видобуто близько 45 тонн золота, але вважається, що цілих 90 відсотків всього золота, знайденого в Серра Пелада. Було таємно вивезено.



Від видобутку тут золота довелося відмовитися, коли яма виявилися затопленою ґрунтовими водами. Геологи вважають, що в Серра Пелада ще може бути від 20 до 50 тонн золота, похованого під каламутною водою озера, яким став колишній кар'єр.



У 2012 році, після 20 років забуття, бразильське кооперативне підприємство отримало ліцензію на розвідку місцевості в спробі розробити Серра Пелада.

             
Джерело:  Fishki.net
Поділіться оголошенням з друзями!
13.03.2016 00:29
000
orlada
337

Коментарі

Поки що коментарів немає.
Додати коментар
Додати коментар